Mine sisu juurde

Buliimia

Allikas: Vikipeedia

Buliimia(bulimia nervosa) onsöömishäire,mille iseloomulikud tunnused on õgimissööstud ja ülemääranekehakaalupärast muretsemine, mille tulemusena üritatakse toidu paksukstegevat mõju kaotadaoksendamise,lahtistitesöömise või muul moel.

Buliimiaga patsientide mõtted keerlevad pidevalt söömise ümber ning viivad impulsiivsete söömishoogudeni. Hiljem neid kahetsetakse ning püütakse kuidagi toidu paksukstegevast mõjust vabaneda. Levinuim võte selleks on oksendamine, aga tarvitatakse ka lahtisteid, erinevaid ravimeid, mis ei lase toidul imenduda, nälgitakse jne.

Erinevaltanorektikuteston buliimikud reeglina normaalse kehakaaluga, mis ei vasta aga patsiendi enda seatud (sageli ülikriitilistele ja ebatervetele) normidele.

Korduv oksendamine või ravimite tarvitamine, millega kaasnebtoitainetepuudus organismis, võib põhjustada organismis füsioloogilisi muutusi (elektrolüütidetasakaalu häired, krambid, lihasetõmblused,südamerütmihäiredjms).

Ravi[muuda|muuda lähteteksti]

Siin tutvustatakse ravimit või ravimeetodit, kuid kirjutatu pole arstlik nõuanne ja see ei asenda arsti konsultatsiooni. Vikipeediaei vastutaiseravimise tagajärgede eest.

Buliimiat ravitakseantidepressantideja/võineuroleptikumidegajapsühhoteraapiaga.

Vaata ka[muuda|muuda lähteteksti]