Ugrás a tartalomhoz

Red and Blue

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Stefani Germanotta
Red and Blue
EP-lemez (középlemez)
Megjelent2006(limitált példányszámban),2009(digitális letöltés)
Felvételek2005-2006
StílusPop/rock, zongoraballada
Hossz20:23
SablonWikidataSegítség

ARed and Bluea Stefani Germanotta Band[1]első és egyetlen hivatalos középlemeze. Csupán a The Bitter End nevűNew York-i night klubban árulták igen limitált példányszámban, 2006-ban. 2009-ben felkerült az internetre és néhány zenei boltba is. A dalok szövegét a későbbLady Gaganéven világhírű énekesnővé vált Stefani Germanotta írta, és ő az aki a dalokban vokálozik is. A zenei producer Joe Vulpis volt.

A lemezen balladák találhatóak, melyekre aglam rockstílus nagyban hatott. A legtöbb számban nagy szerepe van a zongorajátéknak és Stefani hangjának.[2]Ez a zongorajátékban gazdag zenei stílus Lady Gaga csak néhány későbbi számában lelhető fel, például aBrown Eyesban (aThe Famealbumon található), aSpeechlessben (aThe Fame Monsteralbumon található), aPoker Faceakusztikus verziójában (aThe Cherrytree Sessionsközéplemezen és aThe Remixcíműremixalbumontalálható), illetve Gaga számos élő előadásában, amikor dalait vagy azok egy részét zongorán adja elő.[3][4]

Dallista

  1. Something Crazy– 3:39
  2. Wish You Were Here– 3:59
  3. No Floods– 3:55
  4. Words– 4:45
  5. Red and Blue– 3:45

Az Amazon -ról letölthető verzió dallistája[5]

  1. Something Crazy– 3:39
  2. Wish You Were Here– 3:59
  3. No Floods– 3:55
  4. Words– 4:45
  5. Let Love Down– 4:01
  6. Red and Blue– 3:45
  7. Second Time Around– 3:49

Jegyzetek

[szerkesztés]

Fordítás

[szerkesztés]
  • Ez a szócikk részben vagy egészben aRed and Bluecímű francia Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
  • Ez a szócikk részben vagy egészben aRed and Blue (EP)című olasz Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.