Pereiti prie turinio

Def Leppard

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Def Leppard

Def Leppard gyvai (2007 m.)
Biografija
KilmėŠefildas,Jungtinė KaralystėDidžioji Britanija
ŽanraiHeavy Metal
Pop metal
Hard rock
VeiklaMuzikos grupė
Instrumentaigitaros, būgnai
Aktyvumo metai1977- dabar
Įrašų kompanijaMercury Records,Universal Music Group,Phonogram Records,Vertigo Records,PolyGram,Bludgeon-Riffola,Island Records
SvetainėDef Leppard oficiali svetainė
Nariai
Rick Savage
Joe Elliott
Rick Allen
Phil Collen
Vivian Campbell
Buvę nariai
Steve Clark
Pete Willis
Tony Kenning
Frank Noon


Šį su muzika susijusį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijosstandartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyjeNesutvarkyti straipsniai.

Def Leppardyrabritųrokogrupė išŠefildo,įkurta1977m.

Def Leppard'ai debiutavo1980m. kaipNWOBHM(angl.New Wave of British Heavy Metal) judėjimo grupė su albumu „On through the Night“.Labiausiai ji išpopuliarėjo19841989m., kai išleido savo geriausius albumus „Pyromania“ir „Hysteria“.

Iš albumo „Hysteria “dainos buvo populiariausios visoje jų karjeroje:Love Bites(1-a vietaJAV),Pour Some Sugar On Me(2-a vietaJAV),Armaggedon It(3-ia vietaJAV).

Kelias i Šlovę[redaguoti|redaguoti vikitekstą]

1995 m. metais buvo įrašyti įGineso rekordų knygąkaip vieninteli atlikėjai, koncertavę trijuose žemynuose per viena parą. Grupė gyvuoja iki šių dienų.1977-ais grupę įkūrė Rick'as Savage'as ir Pete'as Willis'as. Po kelių mėnesių prie grupės prisijungė vokalistas Joe Elliott‘as. Po metų prie grupės prisidėjo gitaristas Steve'as Clarke'as ir Rick'as Allen'as. Paaugliai pirmą kartą pasirodė per „BBC “. Nuo to laiko apie „Def Leppard “pradėjo rašyti Didžiosios Britanijos muzikos žurnalai. Grupės debiutinis albumas buvo" On through the night ", išleistas 1980-aisiais. Šis albumas nebuvo labai populiarus, bet pasiekė 51-ą Didžiosios Britanijos topo vietą. Metų bėgyje grupė pradėjo koncertuoti Didžiojoje Britanijoje ir JAV, apšildydami tokias grupes kaip „Ozzy Osbourne “, Sammy Hagar ir Judas Priest.1981-aisiais grupė išleido antrąjį albumą" High N' Dry "ir jis tapo platininiu Didžiojoje Britanijoje, o daina" Bringin' on the heartbreak "įėjo į muzikos istoriją." Bringin' on the heartbreak "klipą rodė per MTV, o tai ypač prisidėjo prie grupės sėkmės. Iškart po to, Pete'as Willis'as buvo atleistas dėl alkoholizmo ir į jo vietą atėjo Phil'as Collen'as.

Pripažinimas (1983-1987)[redaguoti|redaguoti vikitekstą]

Sekantis albumas "Pyromania" tapo ypač populiarus, o singlų "Rock of ages" ir "Photograph" klipai buvo nuolat rodomi per MTV. "Pyromainia" buvo parduota virš 10 milijonų kopijų ir „Def Leppard “tapo viena iš populiariausių sunkiojo roko grupių pasaulyje. Likus mėnesiui iki naujo albumo įrašų pradžios būgnininkas prarado ranką autoavarijoje, Naujųjų Metų išvakarėse. Be būgnininko „Def Leppard “ateitis atrodė miglota, tačiau 1985-ųjų pavasarį, praėjus keliems mėnesiams po avarijos Rick'as Allen'as pradėjo savarankiškai mokytis groti autentiškos gamybos elektroninių būgnų rinkiniu. Greitai grupė pratęsė albumo įrašymą, kuris truko apie dvejus metus ir grįžo į sceną Europos Monstrų Roko ture.„Def Leppard “baigė savo sėkmingiausio albumo" Hysteria "įrašymą 1987-aisiais. Iš dvylikos albumo dainų, net septynios iš jų tapo singlais (,,Love Bites",,,Armageddon it ",,,Animal",,,Pour some sugar on me "," Hysteria "," Women "," Rocket "). Visi singlai tapo nepaprastai sėkmingi, tačiau singlas" Love Bites "tapo pačiu sėkmingiausiu kūriniu „Def Leppard “istorijoje. Jis užėmė pirmą vietą Didžiosios Britanijos ir JAV topuose, laikėsi labai ilgai ir tapo „Def Leppard “vizitine kortele. Tai buvo sėkmingiausi „Def Leppard “metai. Jie valdė visus topus ir MTV, o paaugliams tapo nepaprastais idealais. Paaugliai pradėjo auginti ilgus plaukus ir nešioti suplėšytus džinsus, net kai 1988-aisiais išpopuliarėjo tokia grupė kaip „Guns N' Roses “.

Permainos[redaguoti|redaguoti vikitekstą]

„Def Leppard “neužmigo ant laurų ir pradėjo įrašinėti naują albumą" Adrenalize ". Pradėjus įrašinėti albumą mirė grupės gitaristas Steve'as Clark'as, perdozavęs alkoholio ir narkotikų. Steve'as Clark'as senai turėjo problemų su narkotikais ir alkoholiu, stengėsi išsikapstyti, bet jam nepavyko. Po Clark'o mirties Collen‘as perėmė visas gitaros partijas ir „Def Leppard “1992-aiais išleido" Adrenalize ", būdami kvartetas. „Adrenalize “buvo gan populiarus, bet nepasiekė tokios sėkmės, kaip ankstesni albumai" Pyromania "ir" Hysteria ". Buvo išleisti trys populiarūs singlai. Po albumo" Adrenalize "išleidimo prie grupės prisijungė „Whitesnake “gitaristas Vivian‘as Campbell‘as.1993-aisiais, „Def Leppard “išleido" Retro Active ", kuriame buvo singlas" Miss you in a heartbeat ", šturmavęs Top 40-uką. Po dvejų metų metų grupė išleido geriausių gyvų hitų rinkinį" Vault ". Naujai išleistas albumas" Slang "buvo komerciškai nesėkmingas ir gan skyrėsi nuo ankstesnių „Def Leppard “darbų eksperimentais su garsais. Albumas" Euphoria "buvo išleistas 1999-aisiais. Jis buvo gan populiarus, ypač tarp ištikimų „Def Leppard “gerbėjų. Grupės „Def Leppard “naujausias darbas yra albumas" X ", kurį reklamuodama grupė 2008 m. koncertavo ir Vilniuje. Grupės artimiausi planai yra spalio mėnesį išleisti geriausių visų laikų „Def Leppard “dainų rinkinį.

Albumo Hysteria viršelis

Studijiniai albumai[redaguoti|redaguoti vikitekstą]

  • 1980On Through The Night
  • 1981High'n'Dry
  • 1983Pyromania
  • 1987Hysteria
  • 1992Adrenalize
  • 1996Slang
  • 1999Euphoria
  • 2002X
  • 2005Rock of Ages: The Definitive Collection
  • 2006Yeah!
  • 2008Songs From The Sparkle Lounge
  • 2015Def Leppard
  • 2022Diamond Star Halos

Nuorodos[redaguoti|redaguoti vikitekstą]