Pereiti prie turinio

Mohavių dykuma

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Šiam straipsniui ar jo daliaitrūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdamitinkamas išnašassu šaltiniais.
Dykumos vaizdas

Mohavių dykuma(angl.Mojave Desert) užima didžiąją dalį pietinėsKalifornijosir dalį pietryčiųJutos,pietųNevadosJungtinėse Valstijose.Mohaviųgenties vardu pavadinta dykuma užima 35 000 km² plotą.

Mohavių dykumą supaTehačapio kalnų,San Gabrielio kalnųirSan Bernardo kalnųgrandinės. Šiaurinė ir rytinė dykumos ribos mažiau aiškiai matomos.

Mohavių dykumoje per metus iškrinta mažiau nei 150 mm kritulių, ji yra daugiausia 1000–2000 m aukštyje. Mohavių dykumoje yra rezervatas, taip pat žemiausia ir karščiausiaŠiaurės Amerikosvieta:Mirties slėnis,kur liepos pabaigos ir rugpjūčio pradžios temperatūra paprastai siekia 50 °C.

Kaip ir daugelyje dykumų, Mohavių dykumojevasarayra labai karšta, tačiaužiemąčia būna dideli šalčiai. Dalyje Mohavių dykumos iškrenta irsniego.

Mohavių dykumoje yra nemažaimiestų vaiduoklių,iš kurių svarbiausi yra sidabro kasėjų miestasKalikasir sena geležinkelio stotisKelsas.Dykumą kertą svarbūs keliaiInterstate 15,Interstate 40,US Highway 395irUS Highway 95.

Svarbus vandens šaltinis dykumoje yraMohavių upė.Rytinę dalį taip pat kertaKolorado upė.

Be kaimo tipo gyvenviečių Mohavių dykumoje yra ir keletas miestų. Didžiausias miestas ir metropolinė sritis yraLas Vegasas.Kiti miestai yraPalmdeilas,Viktorvilis,Barstou,Ridžkrestas,Tventinain PalmsasirNidlsasKalifornijoje;LitlfildasirKingmanasArizonoje;Boulder Sitis,Hendersonas,Džynas,Nort Las Vegasas,Laflinas,ParampasirPrimasNevadoje;Harikeinas,Aivinsas,La Verkinas,Virdžinas,Sent Džordžas,Santa Klara (Juta),SpringdeilasirVašingtonasJutoje.