Kinrožių arbata
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Kinrožių arbata – gėrimas, gaminamas iš džiovintų jamaikinės kinrožės žiedlapių. Geriama tiek karšta, tiek atšaldyta. Arbata tamsiai raudonos spalvos, spanguoles primenančio aromato, labai rūgšti (todėl dažnai gardinama cukrumi).
Šis gėrimas skirtingose pasaulio vietose vadinamas skirtingai: Egipte ir Sudane – karkade (arab. كركديه), Lotynų Amerikoje – agua de Jamaica, Karibuose – sorrel, Senegale – bissap', Malyje – zobo, Kinijoje – 落神花, Italijoje – carcadè.
Afrikoje, ypač Egipte ir Sudane, tai labai populiarus gėrimas, pardavinėjamas gatvėse, kavinėse, o džiovintų kinrožių žiedų galima nusipirkti daugelyje Afrikos turgų. Karibuose ir Lotynų Amerikoje arbata gardinama imbieru, cinamonu, gvazdikėliais, muskatu. Tailande maišoma su arbatžolių arbata.
Kinrožių arbata mažina kraujospūdį, yra diuretikas, turi daug vitamino C. 15-30 % arbatos sudaro organinės rūgštys (citrinų, maleino, vyno), turi rūgščiųjų polisacharidų, glikozidų, suteikiančių būdingą raudoną spalvą.