Pereiti prie turinio

Transhumanizmas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Transhumanizmo simbolis

Transhumanizmas(simbolizuojamah+arbaH+) – tarptautinis intelektualinis ir kultūrinis judėjimas, remiantismoksloir technologijų panaudojimąžmogausprotinėms ir fizinėms savybėms pagerinti.

Transhumanistai mano, kad ilgainiui žmonės galės save transformuoti į daug daugiau sugebančias būtybes ir kad tokie dalykai kaipnegalia,kančia,ligos,senėjimasbei nesavanoriškamirtisyra nepageidaujami ir išvengiami. Atsižvelgiama ne tik į galimą tokiobiotechnologijųbei kitų technologijų panaudojimo naudą, bet ir į iškylančias grėsmes.Frensis Fukujama,vienas iš judėjimo kritikų, transhumanizmą netgi pavadino „pačia pavojingiausia idėja pasaulyje “.[1]Tuo tarpu šalininkoRonaldo Beilionuomone, „judėjimas įkūnija pačius drąsiausius, daugiausiai vaizduotės ir idealizmo turinčius žmonijos troškimus “.[2]

  1. Fukuyama, Francis (2004 m. rugsėjis/spalis).„The world's most dangerous ideas: transhumanism “(reprint).Foreign Policy(144): 42–43.Nuoroda tikrinta2008-11-14.{{cite journal}}:Patikrinkite date reikšmes:|date=(pagalba)
  2. Bailey, Ronald (2004-08-25).„Transhumanism: the most dangerous idea? “.Reason.Nuoroda tikrinta2006-02-20.