Pāriet uz saturu

Simbols

Vikipēdijas lapa
Dažādu reliģiju grafiski simboli

Simbolsir tēls (priekšmets, parādība, dzīva būtne), ar ko tiek pausta vai atzīmēta kāda ideja vai tēls mākslas darbā.[1]Simbols var būt gan, piemēram, kāda grafiska zīme, gan priekšmets, dzīvnieks, krāsa, skaņdarbs vai apzīmējums kādam noteiktam jēdzienam. Simbola nozīmi nosaka daudzi faktori, kā lietojuma popularitāte, vēsture un konteksts. Piemēram, sadzīvē plaši lietotaspiktogrāfiskasnorādes, kā ceļa zīmes, arī marķējums uzapģērba,kas norāda, kā tas jāmazgā,emotikonikomunikācijā internetā, kas apzīmē emocijas,zīmoliir simboli. Arīburtiuncipariir simboli. Bieži vien simboli tiek izmantoti zinātnē, piemēram,elektronikā,ķīmijā,matemātikā, kā arīastroloģijā.Vizuāli simboli arī bieži tiek izmantoti, lai brīdinātu par briesmām. Tāpat arīkarogs,ģerbonisunhimnair simboli, kas simbolizē valsti.

Auseklītisjeb lielais lietuvēna krusts ir latviešu ornaments un simbols.

Simbols literatūrā ir tēli, kas nosacīti pārstāv kādu ideju. Latviešu literatūrā arī ir sastopami simboli, piemēram,Auseklītis,Gaismas pilsun citi.[2]

  1. Daina Štokmane, Iveta Vīduša. Literatūra 7. klasei. 1. daļa.Zvaigzne ABC,2014. 20. lpp.
  2. M. Milzere, L. Silova, D. Štokmane, A. Vanaga, A. Vēvers, I. Vīduša. Literatūra 7. klasei.Zvaigzne ABC,2008. 165. lpp.