Pāriet uz saturu

Heinrihs Himlers

Vikipēdijas lapa
Heinrihs Himlers
Heinrich Himmler
SS reihsfīrers
Amatā
1929.gada6. janvāris1945.gada29. aprīlis
Priekštecis Erhards Heidens
Pēctecis Kārlis Hanke

Dzimšanas dati 1900.gada7. oktobrī
Minhene,Vācijas Impērija
(tagadBavārija,Karogs: VācijaVācija)
Miršanas dati 1945.gada23. maijā(44 gadu vecumā)
Lineburga,Vācijas Impērija
(tagadLejassaksija,Karogs: VācijaVācija)
Apglabāts nezināma vietaLineburgas tīrelī,Lejassaksija,Karogs: VācijaVācija
Politiskā partija NSDAP
Dzīvesbiedrs(-e) Margarete Bode
Augstskola Minhenes Tehniskā universitāte
Paraksts

Heinrihs Luitpolds Himlers(vācu:Heinrich Luitpold Himmler;dzimis1900.gada7. oktobrīMinhenē,miris1945.gada23. maijāLineburgā) bijaTrešā reihareihsfīrers,SSstruktūru vadītājs.

Biogrāfija[labot šo sadaļu|labot pirmkodu]

DzimisMinhenēskolotāja ģimenē. Mācījies ģimnāzijāsMinhenēunLandshūtē.Pirmajā pasaules karānepiedalījās — laikā, kad absolvēja karaskolu, karš jau bija beidzies. Iestājās paramilitārajā organizācijā "Brīvprātīgo korpuss". No1919.līdz1922.gadam studējaagronomijuMinhenes Tehniskajā universitātē(toreiz Tehniskajā augstskolā).

1923.gada novembrī piedalījāsHitleraAlus pučākā "partijas karognesējs". No1924.gada bija Gregora Štrasera sekretārs.1925.gada augustā iestājāsNSDAPun kļuva parBavārijasgauleiteru.1929.gada 6. janvārī kļuva par SS reihsfīreru.1933.gadā tika iecelts par Minhenes policijas vadītāju.1934.gada 20. aprīlī tika iecelts par Prūsijas gestapo vadītāju.1936.gada 17. jūnijā iecelts par visu policijas dienestu virsvadītāju.

1943.gadā iecelts partrešā reihaiekšlietu ministru.1944.gada augustā iecelts par Rezerves armijas virspavēlnieku.

SS reihsfīrersvadījaSSunGestapodarbību. Viens nokoncentrācijasunnāves nometņutīkla unholokaustagalvenajiem organizētājiem.

1945.gada pavasarī, vairs neticēdams Vācijas uzvarai karā, Himlers devās uzLībeku,kur ar zviedru diplomātaFolkes Bernadotastarpniecību sāka separātas sarunas par padošanos unASVunbritukopīgu cīņu pretPSRS.To uzzinājis,Hitlersdienu pirms savas pašnāvības Himleru kā nodevēju atcēla no visiem amatiem. Tomēr sarunas izgāzās.

1945.gada22. maijāBrēmenēbritu armijas patruļa Himleru arestēja, kaut viņš bija apgādājies ar viltotiem personas dokumentiem. Izdarīja pašnāvību apcietinājumā, norīdams kapsulu arciānkāliju.Apglabāts nezināmā vietāLineburgastuvumā. Par Himlera nāvi eksistē vairākassazvērestības teorijas.

Bibliogrāfija[labot šo sadaļu|labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu|labot pirmkodu]