Pāriet uz saturu

Informācijas tehnoloģijas

Vikipēdijas lapa
Informācijas tehnoloģiju pamatā ir datoru izmantošana

Informācijas tehnoloģijas(IT) ir metožu un instrumentu kopumsattēlu,teksta,skaņasuninformācijasapstrādei, iegūšanai, uzglabāšanai un izplatīšanai armikroelektroniskibalstītuskaitļošanasuntelesakarukombināciju. Kopā ar telesakariem šis metožu kopums tiek saukts parinformācijas un telesakaru tehnoloģijām(ICT). Informācijas tehnoloģiju pamatā irdatoruizmantošana informācijas pārnešanai, glabāšanai, aizsardzībai, apstrādei, pārsūtīšanai un iegūšanai jebkurā vietā un laikā. Viena no nozīmīgākajām informācijas tehnoloģiju jomām ir datoru izmantošana gan darbā, gan mājās. Datori veic daudzus uzdevumus efektīvāk, nekā to dara cilvēki, piemēram, matemātiskusaprēķinus,atkārtojamus uzdevumus dažādu produktu ražošanā (konveijeri,roboti), viegli automatizējamus darbus un darbus cilvēkam bīstamos apstākļos.

Informācijas tehnoloģijas pamatjēdzieni[labot šo sadaļu|labot pirmkodu]

Datora aparatūra[labot šo sadaļu|labot pirmkodu]

Pamatraksts:datora aparatūra

Datora aparatūra paredzētadatuievadīšanai, apstrādei, izvadei un uzglabāšanai. Datu ievades ierīces irtastatūras,ciparu kameras,audiounvideo ierīces,specializētas ierīces lietotājiem ar ierobežotām fiziskām iespējām. Datu apstrādes ierīces (procesori), balstoties uz algoritmiem (programmām), pārveido ievadītotos datus tā, lai tie būtu derīgi lietotājiem vai turpmākai apstrādei. Izvades datus var parādīt kātekstu,attēlus,skaņas vai video informāciju. Visbiežāk lietotās izvades ierīces irdispleji,printeri,skaļruņiunaustiņas,faksa mašīnasun dažādas daudzfunkcionālas ierīces. Datu glabāšanai izmantodatora atmiņu,kas izvietota uz pamatplates.

Programmatūra[labot šo sadaļu|labot pirmkodu]

Pamatraksts:programmatūra

Programmatūra tiek iedalītasistēmasunlietojumprogrammatūrās.Sistēmas programmatūra tiek izmantota, lai pārvaldītu datorus un tīkla komunikācijas, kā arī atbalstītu programmu izstrādes un izpildes procesus. Sistēmas programmatūra iroperētājsistēmas,datortīkluorganizācijas programmas, kā arī to vadības sistēmas,datubāzuvadības sistēmas,starpprogrammatūra,programmu projektēšanas un programmēšanas atbalsta līdzekļi, informācijas drošības līdzekļi un citi. Lietojumprogrammatūra ietver programmsistēmas, kas ir orientētas uz lietotāju tiešai lietošanai, tas ir, biroja lietojumprogrammas (teksta redaktori,elektroniskās tabulas un citi), rūpniecisko izstrādājumu projektēšanas automatizācijas sistēmas, korporatīvās informācijas sistēmas, internetameklētājprogrammasun citi.

Citi IT pamatjēdzieni[labot šo sadaļu|labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu|labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu|labot pirmkodu]