NM i friidrett 2005
NM i friidrett 2005 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Bergensalliansen | ||
Vertsby | Bergen | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Fana Stadion | ||
Dato | 19.–21. august | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2004–2006 |
Norgesmesterskapet i friidrett 2005er en felles betegnelse på flere arrangementer som i løpet av kalenderåret2005kåret norgesmestere ifriidrettsøvelsene.For første gang blemotbakkeløpogså regnet som mesterskapsøvelse ifriidrett.
Hovedmesterskapet ble arrangert påFana stadioniBergen19.–21. august.Arrangører varBergensalliansen. Kongepokaleneble vunnet avAndreas ThorkildsenogSusanne Wigene.
Følgende øvelser ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i friidrett innendørs 2005–Stange12.–13. februar
- Halvmaraton–Drammen3. september(Drammensmaraton)
- Maraton–Oslo2. oktober(Oslo Maraton)
- Stafetter–Steinkjer28.–29. mai
- NM i mangekamp 2005–Drammen23.–24. juli
- Terrengløp,kort løype og stafett –Åheim9. april
- Terrengløp,lang løype –Jessheim17. september
- NM i motbakkeløp 2005–Loen13. august(Skåla 1848 meter rett opp)
Mestvinnende utøver bleBenjamin Jensensom ble norgesmester både på110 meter hekkog istavsprangi tillegg til at han tok sølv ilengdehopp.På kvinnesiden tokRagnhild Kvarberg,Anita Håkenstad EvertsenogSusanne Wigeneto NM-titler hver.
Kvinner
[rediger|rediger kilde]Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Ezinne Okparaebo | IL i BUL | 11.71 | |
Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 11.82 | |
Anne Cathrine Bakken | IK Tjalve | 11.90 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 23.96 | |
Anne Cathrine Bakken | IK Tjalve | 24.90 | |
Tina Stilson | Trondheim Friidrett | 24.91 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Stine Meland Tomb | Trondheim Friidrett | 55.45 | |
Lise Margareth Jensen | IL Norna-Salhus | 56.05 | |
Mari Bones | Trondheim Friidrett | 56.59 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Ragnhild Kvarberg | FIK Ren-Eng | 2:05.56 | |
Liv-Miriam Nordtømme | Steinkjer FIK | 2:06.44 | |
Lisbeth Pedersen | IK Tjalve | 2:09.75 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Ragnhild Kvarberg | FIK Ren-Eng | 4:20.54 | |
Alvilde Ossum | SK Vidar | 4:24.67 | |
Ingvill Måkestad | IL Korlevoll | 4:26.63 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Susanne Wigene | IK Tjalve | 15:01.05 | |
Siri Merete Alfheim Espin | IL Norna-Salhus | 15:43.18 | |
Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 16:28.03 |
Wigene mottokkongepokalenfor denne seieren
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Siri Merete Alfheim Espin | IL Norna-Salhus | 34:48.83 | |
Fride Vullum | SK Vidar | 35:35.08 | |
Sharon Broadwell | SK Vidar | 36:29.48 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Turi Malme | Fræna FIK | 1:20:08 | |
Sofie Spiten | SK Vidar | 1:20:24 | |
Sharon Broadwell | SK Vidar | 1:20:41 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Sofie Spiten | SK Vidar | 2:54:08 | |
Turi Malme | Fræna FIK | 2:54:35 | |
Christina Holth | SK Vidar | 3:04:58 |
2 km terrengløp
[rediger|rediger kilde]Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Susanne Wigene | IK Tjalve | 07:00 | |
Kirsten Melkevik Otterbu | BFG Fana | 07:07 | |
Hanne Lyngstad | IK Tjalve | 07.13 |
6 km terrengløp
[rediger|rediger kilde]Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Anita Håkenstad Evertsen | Øystre Slidre IL | 22:30 | |
Runa Bostad | SK Vidar | 22:34 | |
Brit-Helen Simmenes | Osterøy IL | 22:38 |
Terrengstafett
[rediger|rediger kilde]
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Anita Håkenstad Evertsen | Øystre Slidre IL | 1:23:03 | |
Kristin Størmer Steira | SK Vidar | 1:23:16 | |
Ine Wigernes | IK Tjalve | 1:34:20 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Christina Vukicevic | IL Tyrving | 14.05 | |
Marie Hagle | Fredrikstad IF | 14.18 | |
Rannveig Kvalvik | Moss IL | 14.54 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Lise Margareth Jensen | IL Norna-Salhus | 58.43 | |
Margit Katrine Strand | IK Tjalve | 59.54 | |
Stine Meland Tomb | Trondheim Friidrett | 59.99 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Hanne Lyngstad | Tjalve | 10:19.98 | |
Rut Åshild Utsi Sandstad | Oslostudentenes IK | 11:22.09 |
Kun 2 utøvere deltok i øvelsen
4 x 400 meter stafett
[rediger|rediger kilde]Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Ellen Strøm Mari Bones Cecilie Benedicte Isern Stine Meland Tomb |
Trondheim Friidrett | 3:48.72 | |
Kari Marte Brandt Linda Røstad Nina Katrine Brandt Liv-Miriam Nordtømme |
Steinkjer FIK | 3:54.19 |
Kun to lag deltok i øvelsen.
4 x 800 meter stafett
[rediger|rediger kilde]Kun to lag deltok i øvelsen.
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
Anne Gerd Eieland | Iveland IL | 1.86 | |
Stine Kufaas | Trondheim Friidrett | 1.81 | |
Øyunn Grindem | IL Sandvin | 1.81 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Margrethe Renstrøm | IK Tjalve | 6.11 | |
Ida Marcussen | Kristiansand IF | 6.08 | |
Lissie Moe | IL Tyrving | 5.98 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
Cathrine Larsåsen | IL i BUL | 3.71 | |
Elin Dølør | IL i BUL | 3.20 | |
Kristin Holte | IL Sandvin | 3.10 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Cecilie Rise | Gloppen FIL | 13.14 | |
Maria Høgheim | Lysekloster IL | 12.88 | |
Margrethe Renstrøm | IK Tjalve | 12.84 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Grethe Kleggetveit | Iveland IL | 48.78 | |
Bodil Hjelmeset | Gloppen FIL | 47.62 | |
Helga Reigstad | Osterøy IL | 47.06 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Grete Etholm Snyder | IK Tjalve | 54.49 | |
Elin Isane | Gloppen FIL | 51.12 | |
Maren Romstad | Løten Friidrett | 45.88 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Maren Romstad | Løten Friidrett | 14.39 | |
Elin Isane | Gloppen FIL | 13.63 | |
Ida Marcussen | Kristiansand IF | 13.19 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Mona Holm | IL Norna-Salhus | 62.82 | |
Maren Romstad | Løten Friidrett | 54.37 | |
Ingelin Bareksten | Fri IL | 51.20 |
Plass | Utøver | Klubb | Poeng |
---|---|---|---|
Ellen Kr. Strøm | Trondheim Friidrett | 4621 | |
Elin Marvik | Haugesund IL | 3769 | |
Jessie Grandlund | IF Hellas | 3298 |
Menn
[rediger|rediger kilde]Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Martin Rypdal | IL i BUL Tromsø | 10.51 | |
John Ertzgaard | Raufoss IL | 10.57 | |
Thomas Mellin-Olsen | IL Gular | 10.70 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
John Ertzgaard | Raufoss IL | 21.61 | |
Martin Rypdal | IL i BUL Tromsø | 21.64 | |
Einar Inge Aasen | IF Hellas | 21.93 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Quincy Douglas | IL Gular | 47.10 | |
Einar Inge Aasen | IF Hellas | 47.31 | |
Morten Sand | Lillehammer IF | 48.28 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Ådne Svahn Dæhlin | IL Gular | 1:53.02 | |
Stig Vervik Ellingsen | IL Tyrving | 1:53.45 | |
Kjetil Gjøvåg | Skjalg IL | 1:53.65 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Bård Kvalheim | IK Tjalve | 3:49.18 | |
Morten Velde | Haugesund IL | 3:50.44 | |
Ådne Svahn Dæhlin | IL Gular | 3:50.81 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Marius Bakken | IL Runar | 13:48.21 | |
Urige Buta | Haugesund IL | 14:01.98 | |
Henrik Sandstad | SK Vidar | 14:17.35 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Urige Buta | Haugesund IL | 29.23.02 | |
Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 29:32.69 | |
Henrik Sandstad | SK Vidar | 29:51.07 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Urige Buta | Haugesund IL | 1:04:26 | |
Henrik Sandstad | SK Vidar | 1:07:21 | |
Ørjan Lunde | IL Norna-Salhus | 1:07:30 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Jan Helgesen | IK Tjalve | 2:26:09 | |
Martin Kjäll-Ohlsson | SK Vidar | 2:27:02 | |
Morten Skarstad | Namdal LK | 2:29:30 |
3 km terrengløp
[rediger|rediger kilde]Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Bård Kvalheim | IK Tjalve | 09.21 | |
Trond Idland | Gjesdal IL | 09.24 | |
Endre Evensen | IK Tjalve | 09.26 |
10 km terrengløp
[rediger|rediger kilde]Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Trond Idland | Gjesdal IL | 31:06 | |
Øystein Sylta | SK Vidar | 31:15 | |
Karl Johan Rasmussen | Haugesund IL | 31:26 |
Terrengstafett
[rediger|rediger kilde]Plass | Utøver | Krets | Tid |
---|---|---|---|
Jon Andre Preststulen Endre Evensen Bård Kvalheim |
Oslo | 25:01 | |
Christian Bjørge Trond Idland Terje Aggvin |
Rogaland | 25:21 | |
Lars Røttingen Asbjørn Amundsen Tommy Berland Laitinen |
Hordaland | 25:36 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Jon Tvedt | IL Gular | 1:11:02 | |
Oddbjørn Hjelmeset | Fjellhug/Vereide IL | 1:15:57 | |
Hans Martin Gjedrem | Valldal IL | 1:16:02 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Benjamin Jensen | IL Norna-Salhus | 14.05 | |
Magnus Husby Rostad | Steinkjer FIK | 14.42 | |
Eivind Stavang | Florø TIF | 14.55 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Ragnar Bergheim | IL Norna-Salhus | 51.64 | |
Michael Tomala | Minerva | 52.20 | |
Magnus Husby Rostad | Steinkjer FIK | 53.23 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8:44.54 | |
Øystein Sylta | SK Vidar | 9:15.72 | |
Terje Aggvin | Gjesdal IL | 9:22.21 |
Kun to lag oppnådde gyldig resultat.
4 x 400 meter stafett
[rediger|rediger kilde]
4 x 1500 meter stafett
[rediger|rediger kilde]Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
Ådne Svahn Dæhlin Tommy Berland Laitinen Tord Indredavik Lars Røttingen |
IL Gular | 16:28.23 | |
Stian Stensland Kristian Breili Lasse Blom Johannes Alne |
Ås IL | 16:39.08 | |
Børge Leiren Birger Dragsten Ola Sakshaug Juan Miguel Valdez Rondrigues |
Heimdal IF | 16:46.95 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
Andreas Aune Viken | Fredrikstad IF | 2.07 | |
Thor Chr. Maast | IK Tjalve | 2.07 | |
Kjetil S. Midthun | IL Norna-Salhus | 2.04 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Thomas Mellin-Olsen | IL Gular | 7.57 | |
Benjamin Jensen | IL Norna-Salhus | 7.53 | |
Hans Olav Uldal | IK Grane | 7.28 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
Benjamin Jensen | IL Norna-Salhus | 5.00 | |
Hans Olav Uldal | IK Grane | 4.70 | |
Maciek Musial | IL i BUL | 4.60 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Lars Eric Sæther | Steinkjer | 15.24 | |
Lars Ytterhaug | IK Tjalve | 15.24 | |
Michael Hopsdal | IL Norna-Salhus | 15.19 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Andreas Thorkildsen | SK Vidar | 83.63 | |
Paul Solberg | IL Norna-Salhus | 68.51 | |
Olav Røe | Steinkjer FIK | 66.05 |
Thorkildsen mottokkongepokalenfor denne seieren
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Gaute Myklebust | IL Norna-Salhus | 60.71 | |
Thomas Rosvold | IK Tjalve | 53.50 | |
Svein Inge Valvik | Urædd | 52.14 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Gjøran Sørli | IK Tjalve | 18.64 | |
Gaute Myklebust | IL Norna-Salhus | 17.49 | |
Stein T. Syversen | Sarpsborg IL | 15.89 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Anders Halvorsen | IL Norna-Salhus | 59.20 | |
Bjørn Henning Bøe | Vestre Slidre IL | 58.34 | |
Bjørnar Halvorsen | IL Norna-Salhus | 57.07 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
Hans Olav Uldal | IK Grane | 7752 | |
Knut Harald Sommerfeldt | IF Hellas | 7643 |
Kun 2 utøvere deltok i øvelsen
Medaljeoversikt
[rediger|rediger kilde]Hovedmesterskap | Stafetter | Mangekamp | Maratonøvelser | Terrengløp | Sammenlagt | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | ||||||||||||||||||
IL Norna-Salhus | 8 | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 10 | 5 | 4 |
IK Tjalve | 6 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 9 | 5 | 6 |
SK Vidar | 1 | 3 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 10 | 6 |
Trondheim Friidrett | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 3 | 3 |
IL Gular | 3 | 0 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | 1 | 3 |
Steinkjer FIK | 1 | 2 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 3 |
Haugesund IL | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 1 |
Skjalg IL | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 |
IL i BUL | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 |
Gloppen FIL | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 |
Iveland IL | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
FIK Ren-Eng | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Øystre Slidre IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
IL Tyrving | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Gjesdal IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Løten Friidrett | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
IK Grane | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
IF Hellas | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 |
Fredrikstad IF | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Fræna FIK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Sandnes IL | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
IL i BUL Tromsø | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
IL Runar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
BFG Fana | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kristiansand IF | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Minerva | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Ås IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Oslostudentenes IK | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Lysekloster IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Vestre Slidre IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
IL Sandvin | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Osterøy IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
Fjellhug/Vereide IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Fri IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
IL Korlevoll | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Moss IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Heimdal IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Lillehammer IF | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Namdal LK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Florø TIF | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Sarpsborg IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Urædd | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Valldal IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
Kilder
[rediger|rediger kilde]- friidrett.no:Norske mesterskap
- Tore Johansen, Egil Svendsby (red.)Sportsboken 2005,s. 246-48.Schibsted.ISBN 978-82-516-2168-7.