Przejdź do zawartości

Kurenai

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Kurenai
jap.Hồng
(Kurenai)
Gatunekkomedia,romans
Powieść
AutorKentarō Katayama
ArtystaYamato Yamamoto
WydawcaShūeisha
Wydawanagrudzień 2005kwiecień 2008
Liczba tomów4
Manga
AutorYamato Yamamoto
WydawcaShūeisha
Drukowana wJump Square
Wydawana2 listopada 20074 czerwca 2012
Liczba tomów10
Telewizyjny serial anime
ReżyserKō Matsuo
StudioBrains Base
Stacja telewizyjnaJaponiaChiba TV, Kanagawa TV
Premierowa emisja3 kwietnia 200819 czerwca 2008
Liczba odcinków12
OVA
ReżyserKō Matsuo
StudioBrain’s Base
Data wydania2 lipca 2010
Czas trwania29 min

Kurenai(jap.HồngKurenai)japońskaseria opowiadań autorstwaKentarō Katayamy,z ilustracjami autorstwaYamato Yamamoto.Mangowaadaptacja serii została opublikowana w pierwszym numerze magazynuJump Square.Animeoparte na serii, wykonane przez studio Brains Base, było emitowane po raz pierwszy w Japonii od 3 kwietnia 2008 do 19 czerwca 2008.

Szesnastoletni Shinkurō Kurenai, specjalista w rozstrzyganiu sporów międzyludzkich, zostaje pewnego dnia zatrudniony przez swoją pracodawczynię jako ochroniarz siedmioletniej dziewczynki pochodzącej z potężnejplutokratycznejrodziny, w której praktykuje się kazirodcze związki, przetrzymując należące do rodziny kobiety z dala od zewnętrznego świata w tzw. Wewnętrznym Sanktuarium.

Bohaterowie

[edytuj|edytuj kod]
  • Shinkurō Kurenai(jap.Hồng chân cửu langKurenai Shinkurō)– Główny bohater serii. Mimo swojego wyglądu jest zdolnym i silnym pracownikiem, który wykonuje dla Beniki wiele zadań, włączając w to ochranianie Murasaki. Był trenowany w sztukach walki przez Benikę oraz rodzinę Hōzuki.
Seiyū:Miyuki Sawashiro
  • Murasaki Kuhōin(jap.Cửu phượng viện tửKuhōin Murasaki)– Mała dziewczynka ochraniana przez Shinkuro. Na początku uparta i snobistyczna, z czasem zaprzyjaźnia się z Shinkuro. Mieszka w jego skromnym mieszkaniu ukrywając się przed jej rodziną, praktykującą zasadę przetrzymywania kobiet w Wewnętrznym Sanktuarium, bez możliwości zobaczenia zewnętrznego świata.
Seiyū:Aoi Yūki
  • Benika Jūzawa(jap.Nhu trạch hồng hươngJūzawa Benika)– Jest pracodawczynią Shinkuro, który jest dla niej gotowy zrobić wszystko ze względu na pomoc, jaką mu udzieliła kiedy był jeszcze dzieckiem. Jest spokojną i poukładaną osobą, która wierzy w swą intuicję. Zgodnie z ostatnim życzeniem matki Murasaki, porywa ją z Wewnętrznego Sanktuarium i oddaje pod opiekę Shinkuro, widząc między nimi podobieństwo charakterów i przeżyć.
Seiyū:Sawa Ishige
  • Yayoi Inuzuka(jap.Khuyển trủng di sinhInuzuka Yayoi)– Jedna z podwładnych Beniki. Ma tendencję do krytykowania jej decyzji i narzekania na Shinkuro. Wierzy, że tak ważna praca jak ochrona Murasaki powinna być wykonywana przez bardziej zdolną i doświadczoną osobę.
Seiyū:Aiko Ōkubo
  • Ginko Murakami(jap.Thôn thượng ngân tửMurakami Ginko)– Przyjaciółka Shinkuro, która wyszukuje dla niego potrzebne informacje w Internecie. Znają się od wielu lat. Martwi się o Shinkuro, kiedy wykonuje prace dla Beniki.
Seiyū:Nozomi Masu
  • Yūno Hōzuki(jap.Băng nguyệt tịch nãiHōzuki Yūno)– Dziewczyna z którą Shinkuro mieszkał kiedy był mały oraz jego sparingpartner. Pochodzi z rodziny, która niegdyś zajmowała się dokonywaniem morderstw, lecz obecnie trudni się wyłącznie sztukami walk. Mimo swego wyglądu, jest silnym wojownikiem. Jest zakochana w Shinkuro i lubi z nim spędzać wspólnie czas.
Seiyū:Ryoko Shintani
  • Tamaki Mutō(jap.Võ đằng hoànMutō Tamaki)– Młoda studentka, która mieszka w tym samym budynku co Shinkuro. Osoba zalotna, sama określająca się jako specjalistkę w sprawach miłosnych. Wiedza jednak nie przekłada się na jej życie prywatne, ponieważ nie jest w stanie utrzymać przy sobie swego chłopaka.
Seiyū:Asami Sanada
  • Yamie(jap.Ám hộiYamie)– Jest kolejną mieszkanką domu, w którym mieszka Shinkuro. Zawsze ubiera się na czarno i nazywa sama siebie grzeszną kobietą. Lubi koty. Często zachowuje się w sposób sarkastyczny.
Seiyū:Haruka Kimura
  • Renjō Kuhōin(jap.Cửu phượng viện liên trượngKuhōin Renjō)– Jest ojcem Murasaki, który według rodzinnego zwyczaju musiał poślubić kobietę o imieniu Kazuko. Wzięła ona na siebie rolę matki Murasaki, sprawiając przy tym wielki ból jej prawdziwej biologicznej matce – Souju. Renjo ściśle trzymał się rodzinnych zasad nawet, kiedy Souju, kobieta, którą naprawdę kochał, popełniłasamobójstwo.
Seiyū:Takaya Kuroda

Opowiadania

[edytuj|edytuj kod]
  1. Kure-nai (ISBN4-08-630272-1), Grudzień 2005
  2. Kure-nai ~Guillotine~ (ISBN4-08-630290-X), Lipiec 2006
  3. Kure-nai ~Shuuakusai~ (Część 1) (ISBN978-4-08-630342-2), Listopad 2007
  4. Kure-nai ~Shuuakusai~ (Część 2) (ISBN978-4-08-630416-0), Kwiecień 2008

Mangowa adaptacja, rysowana przez Yamato Yamamoto, jest publikowana w magazynie Jump Squere.

Emisja anime składającego się z dwunastu odcinków rozpoczęła się w Japonii 3 kwietnia 2008. Autorem scenariusza był Kō Matsuo. Wersja anime różni się nieco od mangi, wprowadzając nieco więcej dramaturgii i scen z życia codziennego.

Linki zewnętrzne

[edytuj|edytuj kod]