Військовий орден Максиміліана Йозефа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Військовий орден Максиміліана Йозефа
Militär-Max-Joseph-Orden
Девіз Virtuti pro patria
укр.Хоробрість заради батьківщини
Країна Королівство Баварія
Тип Орден
Вручається: генерали і офіцери
Підстава хоробрість на полі бою, воєнні заслуги
Статус не видається
Нагородження
Параметри мальтійський хрестбілого кольору
Засновано: 1 січня1806
Нагороджені:
Категорія:Кавалери ордена Максиміліана Йозефа(16)
Черговість
Старша нагорода немає
Молодша нагорода Військовий орден «За заслуги» (Баварія)

CMNS:Військовий орден Максиміліана ЙозефауВікісховищі

Військовий орден Максиміліана Йозефа(нім.Militär-Max-Joseph-Orden) —орден,який протягом 1806—1918 років був найвищою військовою нагородоюКоролівства Баварія.Був заснований 1 січня 1806 року королем БаваріїМаксиміліаном I Йозефомта мав три ступені:

  • Великий хрест(Großkreuz);
  • Командорський хрест(Kommandeurkreuz);
  • Лицарський хрест(Ritterkreuz).

Кавалерами ордена могли статигенералитаофіцерибаварської та союзних їй армій, що виявили хоробрість на полі бою або мали інші визначні воєнні заслуги. Кавалерами Великого хреста ордена могли стати лише військовики, що мали генеральський чин.

Баварські піддані, нагороджені Військовим орденом Максиміліана Йозефа, що на момент нагородження не малидворянського титулу,отримували дворянство та лицарську приставку«Ritter von…»(«Ріттер фон…»,тобто«Лицар…») до свого прізвища. До прикладу,фельдмаршалТретього рейхуВільгельм Ріттер фон Леебдо нагородження цим орденом іменувався просто Вільгельмом Леебом. Отримане разом з нагородженням орденом дворянство було особистим — дійсним лише за життя нагородженої особи і не було спадковим. Якщо орден отримував син або внук вже нагородженого, дворянство ставало спадковим.

Останній кавалер ордена,Губертус-Марія Ріттер фон Гайґль,помер 24 січня 1985 року.

Орденська зірка Великого хреста

Нагородний знак Військового ордена Максиміліана Йозефа являє собою золотий восьмикутниймальтійський хрест,вкритий емаллюбілого кольору.У кожному з восьмі кутів зірки розміщені золоті кульки. У центрі хреста розміщений круглий медальйон, вкритий емаллюсинього кольору.На лицьовому боці медальйона — золоті ініціали засновника нагороди короля Максиміліана Йозефа (MJK), на зворотному — девіз орденалатинською мовою«Virtuti pro patria».Над хрестом розміщений золотий декоративний елемент у виглядікорони.Орденська стрічка —шовкова,муарова,білого кольору з широкою чорною смужкою по центру та вузькими блакитними смужками, розташованими ближче до кожного з боків.

Нагородний знакЛицарського хрестаордена має невеликий у порівнянні з іншими військовими нагородами того періоду розмір — 28 мм завширшки, висота нагороди з урахуванням корони та вушка — 50 мм. Лицарський хрест носився на грудях, перед військовими медалями, кріпився до одягу за допомогою орденської стрічки.

Нагородний знакКомандорського хрестамає дещо більший розмір, 38 на 55 мм, носився на нашийній стрічці.

Розміри нагородного знакаВеликого хрестастановлять 68 на 100 мм, до нагородного знака цього ступеня додані золоті промені, розташовані в кутах хреста. Кавалери Великого хреста крім нагородного знака відповідної форми отримували восьмикутну срібну орденську зірку, у центрі якої розташовувався орденський хрест та збільшений медальйон з нанесеним девізом нагороди.

Посилання

[ред.|ред. код]