Нехбет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
фреска богині Нехбет

НехебтабоНехбет— верхньоєгипетська богиня, покровителька владифараона.Її святилище знаходилось містіЕль-КабнавпротиНехенувВерхньому Єгипті.

Священна тварина Нехбет —коршак;вона зображалась у вигляді жінки з пером коршуна на голові, в білій короні Верхнього Єгипту. Царський вінець Нехбет завжди білого кольору, тоді, як колір богині Нижнього ЄгиптуУаджетбув червоним.

Нехбет вважалась символом Верхнього Єгипту, її ім'я увійшло до титулатурифараонівоб'єднаного Єгипту. Епітет Нехбет — «біла з Нехену». Нехбет уособлювала могутність фараона, і давні єгиптяни вірили, що вона приносить йому перемогу над його ворогами. Через це Нехбет часто зображувалась над фараоном з розпростертими крилами, або коли вона годує фараона своїми грудьми.

Нехбет також була володаркою східної пустелі, покровителькою гірничих робіт (добування золота і срібла), виконувала функції богині-матері (в цій якості ототожнювалась зМут), допомагала припологах(її часто зображали разом з богинею родючостіХекет). Під час свята 30-літнього ювілею правління фараона«Хеб-Сед»скульптура Нехбет прикрашала ніс човна фараона.

Посилання

[ред.|ред. код]