Писемність хауса— писемність мовихауса.Для запису цієї мови використовувалося два види письма: спочаткуарабське(аджамі), а потім —латинське.Мова хауса має досить давню літературну традицію — перші записи відомі приблизно з 15 століття.
Боко (boko)абоbookoo[1]— латинська абетка для мови хауса. Її було створено європейцями приблизно в 19 столітті, а потім було вдосконалено британською та французькою колоніальними владами у 20-му столітті. Боко стала офіційною абеткою хауса у 1930 році. З 1980-х років нігерійський боко засновується на паннігерійському алфавіті.
Огублення (лабіалізація) приголосних передається шляхом дописування буквиwдо потрібної приголосної:gw[ɡʷ],kw[kʷ],ƙw[kʼʷ].
Пом'якшення (палаталізація) приголосних передається шляхом дописування буквиyдо потрібної приголосної:gy[gʲ],ky[kʲ],ƙy[kʼʲ],fy[fʲ].
Довгі голосні на письмі не позначаються, за винятком довгого [а]:ā[aː]. Це необхідно, коли слова розрізняються лише довготою голосного (наприклад, fari — білий, fāri — перший).
Аджамі[7]— арабське письмо, яке використовується для мови хауса. Мова хауса почала записуватись арабським письмом приблизно з 15 — 16-го[8]століття. Було знайдено багато середньовічних рукописів, записаних цією мовою[9].Аджамі зараз також використовується (в ЗМІ, в релігійній літературі)[10].
↑Islamic Educational, Scientific and Cultural Organization/لمنظمة الإسلامية للتربية والعلوم والثقافة — Ісламська організація з питань освіти, науки і культури