Перейти до вмісту

Neue Deutsche Welle

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Neue Deutsche Welle
Стилістичні походження
Походження
Типові інструменти
електрогітара, ударна установка, електробас, клавішні
Інші теми
Neue Deutsche HärteМузика в Німеччині

Neue Deutsche Welle(укр.нова німецька хвиля) — музичний жанр, що виник у1976році якнімецькомовнийваріантпанкутанової хвиліі досяг свого піка на початку 1980-х років.

NDW не мав єдиного музичного стилю та показав себе доволі різноманітним. У багатьох виконавців можна знайти ознаки, які б виокремлювали їх з маси інших артистів. Однак найбільш характерними були німецька мова, відносна недовговічність, а також часта грубість і прохолода. Останнє стало причиною того, що деякі гурти пішли проти тенденції часу і дистанціювалися від класифікації всієї німецькомовної попмузики, яка тоді була популярною[1].Але мінімалізм виступів також часто був стилістичним засіб. Багато з артистів були музично активними або успішними лише на той час, деякі з них повернулися близько 2000 року.

Історія

[ред.|ред. код]

Походження терміну

[ред.|ред. код]

Першу згадку про термін Neue Welle можна знайти уфан-журналі Die 80er Jahre 1977 року, написаному учнемЙозефа БойсаЮргеном Крамером (нім.Jürgen Kramer). Однак, серед мас термін першез 'явився у рекламі берлінської компанії Der Zensor (Буркхардт Зайлер) у гамбурзькому музичному журналі Sounds у серпні 1979 року. У рекламі він використовувався для позначення першого альбому гуртуDeutsch Amerikanische Freundschaft.Через два місяці термін був використаний тодішнім музичним журналістом, а згодом оператором музичного лейблаАльфредом Гільсбергом[de]для назви серії статей у Sounds з трьох частин ( "Neue Deutsche Welle - Aus grauer Städte Mauern" )[2][3].

NDW як андеграундна музика

[ред.|ред. код]
Trio[en](1982)

У перші півстоліття, приблизно до 1981 року, "Нова німецька хвиля", хоча тоді вона так не називалася, булаандеґраунднимрухом, джерела якого сягали британського панку та музики нової хвилі. Дуже швидко з цих джерел виникла оригінальна формальна мова, на яку сильно вплинули більш кутасті та гострі ритми німецької мови (порівняно з англійською), на яку велика кількість гуртів вже на ранньому етапі зробили свій вибір. До представників цього етапу належатьAbwärts[de],Abwärts[de],The Wirtschaftswunder[de],Der Plan[de]абоDAF.З точки зору звуку, синтезатори, які в ті роки з'явилися на ринку за доступними цінами, сформували звукову основу для багатьох творів, наприклад, електронні інструменти, такі як моделіKorgMS-10 і MS-20.

У ті роки NDW мала три осередки:Західний Берлін,Дюссельдорф(лейбли Rondo,Schallmauer-Records[de]іAta Tak[de]) іГамбург(Zickzack Records[de]). Менші другорядні центри включалиЛімбург,регіон Рейн-Майн (Майнц,Вісбаден,Франкфурт),ГаґеніГанновер(No Fun Records[de]).

Важливою частиною NDW у цей час був зв'язок з візуальним мистецтвом. Такі важливі місця, якRatinger Hof[de]або інодіSO36[de],були під управлінням художників, таких якЮрґен Крамер[de]та інших відомих німецьких митців.

NDW як популярна музика

[ред.|ред. код]

Спочатку великі звукозаписні компанії вважали NDW некомерційною, а отже, складною для просування на ринку. Серед гуртів, як і серед публіки, також існували застереження щодо роботи з індустрією. Однак ситуація змінилася, коли перші маркетингові кампанії з такими гуртами, якFehlfarben,Extrabreit,IdealабоDAF,отримали напрочуд великий резонанс. В міру того, як NDW ставав дедалі успішнішим, цей лейбл також використовувався для просування на ринку виконавців, які співали німецькою мовою, в тому числі зАвстріїтаШвейцарії,які насправді не мали нічого спільного з NDW, або для створення відповідних реторт-гуртів. Зрештою, у жанрі дедалі більше домінували виконавці, які використовували елементи "шлагерів" у модернізованій, іноді іронічній формі. До них належали Hubert Kah, Markus та UKW.

Комерціалізація музичної індустрії призвела до розчарування серед засновників руху, андеграундних гуртів, і рух NDW знову швидко розпався. Але комерційна версія NDW також швидко втратила своє значення. Через інфляційну політику звукозаписних компаній та масову присутність жанру в ЗМІ, аудиторія незабаром була перенасичена. Багато музикантів завершили кар'єру, і лише кілька проєктів вижили. Так у 1983-1984 роках закінчився NDW.

Див. також

[ред.|ред. код]

Примітки

[ред.|ред. код]
  1. Spliff – Carbonara.SWR1.Архіворигіналуза 5 червня 2015.Процитовано 24 травня 2015 року.[Архівовано2015-06-05 уWayback Machine.]
  2. Mellmann, Katja (22 лютого 2014).Helden aus der Spielzeugkiste(PDF).web.archive.org.Архіворигіналу(PDF)за 22 лютого 2014.Процитовано 27 березня 2023.[Архівовано2014-02-22 уWayback Machine.]
  3. sounds 10/79: Neue Deutsche Welle - Aus grauer Städte Mauern.www.highdive.de.Процитовано 27 березня 2023.

Посилання

[ред.|ред. код]