You Don't Get Me High Anymore

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
You Don't Get Me High Anymore
СинглPhantogram
з альбомуThree
Випущений2016
Формат7 ", 33 ⅓ RPMCD
Сторона Б«Same Old Blues»
Записанийзапис — Elysian Park, зведення — Larrabee Studios,Лос-Анджелес,США
Жанрелектронна музика,рок-музика
Моваанглійська
Автор пісніСара Бартел, Джош Картер, Ерік Фредерік, Ден Вілсон, Едвін Бокадж, Альфред Скрамуцца
Тривалість3:40
ЛейблRepublic Records
ПродюсерРікі Рід, Джош Картер; Сара Бартел, Ден Вілсон
Музичне відео
«You Don't Get Me High Anymore»наYouTube

«You Don't Get Me High Anymore» (укр.Ти мене більше не п'яниш) — пісня американського гуртуPhantogram,провідний сингл з третього студійного альбомуThree,що вийшов 2016 року на лейбліRepublic Records[1].

Пісня побудована навколо барабанногосемплу,запозиченого з пісніЕдді Бо[en]«Hook and Sling, Part I». Окрім учасників дуету Phantogram Сари Бартел та Джоша Картера, в її написанні взяли участь продюсер Рікі Рід та музикант Ден Вілсон. Музика пісні була ближчою до попзвучання та більш орієнтованою на ротацію на радіо, аніж попередні композиції Phantogram. У її тексті метафорично розповідалося про залежність від наркотичних речовин та неможливість отримувати задоволення від життя.

«You Don't Get Me High Anymore» вийшла першим синглом з альбомуThree[en](2016) та отримала переважно схвальні відгуки критиків та слухачів, піднявшись на шосту сходинку вхіт-параді альтернативного року,опублікованому в часописі«Білборд».Серед інших,кавер-версіїна цю пісню виконували рок-гуртThree Days Graceта співачкаБіллі Айліш.

Історія створення

[ред.|ред. код]

Третій альбом гурту

[ред.|ред. код]
Phantogram: Джош Картер та Сара Бартел (2010)

Пісня «You Don't Get Me High Anymore» написана музикантами гуртуPhantogram,який було засновано у 2007 році друзями з нью-йоркськогоГринвіч-ВілледжуСарою Бартел та Джошем Картером. Перші пару років музиканти створювали музику переважно для себе, поєднуючи декілька стилів —електронну музику,інді-рок,попмузикутатрип-хоп,— і буквально роздаючи власні диски безплатно на вулицях. Протягом наступних десяти років вони видали два студійні альбомиEyelid Movies[en](2009) таVoices[en](2014), стали відомими завдяки хітовій композиції «Black Out Days», а також співпрацювали з такими виконавцями, якThe Flaming Lips[en]таBig Boi[en].2015 року Big Boi та Phantogram видали спільний альбомBig Grams[en],а також виступили втрьох на престижних фестиваляхBonnaroo[en]таLollapalooza[2][3].

«You Don't Get Me High Anymore» стала однією з десяти пісень, записаних гуртом протягом шести місяців перебування влос-анджелеськомунейборгудіЕхо Парк для їхнього третього альбому. Всі вони були об'єднані темами незадоволення та жалоби, зокрема, тому що під час запису альбому, в січні 2016 року наклала на себе руки Бекі Бартел, старша сестра співачки Phantogram[3].

Робота над піснею

[ред.|ред. код]

Ідея створення пісні народилася після того, як Джош Картер знайшов цікавий фрагмент барабанної партії з пісніЕдді Бо[en]«Hook and Sling, Part I», датованої 1969 роком. Він запозичив з неї два фрагменти: перший з барабанним ритмом, що повторювався протягом такту; другий — з коротким окликом «Оу», який було суттєво змінено за допомогоюефектівпітч-шифтінгу (зміни висоти звучання) йревербераціїта пропущено черезпідсилювач.Картер створив з нихфанковийсемпл,який дуже сподобався Сарі Бартел, і співачка наполягла на тому, що надалі буде працювати з ним самостійно. Ця демоверсія отримала робочу назву «Dope Yo!»[4].

Сара Бартел додала до барабанного ритму «брудну» басову партію, створену на синтезаторі у її лептопі. Також вона почала працювати над вокалом, додаючи мелодію до акомпанементу, але поки не маючи жодних конкретних слів. Зазвичай Бартел співала нісенітницю на самоті, не дозволяючи навіть Джошу Картеру бути присутнім при цьому, але цього разу вона вперше зробила це в присутності інших: це сталося вАтланті,де дует музикантів зустрічався з продюсеромТрікі Стюартом[en]та співакомThe-Dream.Записавши декілька додаткових шарів с вокальними гармоніями та басом вони зрозуміли, що пісня виходить занадто насиченою та оригінальний ритм майже не чутно, тому було вирішено прибрати частину інструментальних партій, додавши до пісні «простору». Музична частина пісні здавалася авторам трохи страхітливою, тому було вирішено написати схожий текст, який лякав би слухача та створював відчуттяпараної.Один з перших образів, який було втілено в тексті пісні — це людина, що прокидається на задньому сидінні автівки відсновидіння,в якому у неї випали всі зуби. Пізніше було додано інші елементи тексту, які підсилювали загальне враженнясюрреалізму[4].

Співавтором та продюсером пісні став Рікі Рід. Саме він додав «примарний» звук синтезатора, який можна почути в інструментальномубриджі,в проміжку між агресивним барабанним ритмом та синтезованим басом, що постійно дзижчить на фоні. Сара Бартел та Джош Картер визнавали, що вони ніколи б не обрали таке звучання і довгий час були невпевнені, що воно пасує цій композиції. Також Рід зміниваранжування,записавши партіїдухових,клавішнихтабасунакасетний магнітофон,та потім використовуючи їх яксемплизамість запису чистого звучання інструментів. Бартел та Картер були дуже здивовані подібним підходом продюсера: кінцевий результат не відповідав тому, якою вони бачили пісню на початку роботи над неї, і дует навіть розглядав можливість повернення додемоверсії.Проте продюсерові вдалося запевнити музикантів, менеджмент гурту талейбл звукозапису,що його підхід робить пісню унікальною[4].

Фінальний результат

[ред.|ред. код]

«You Don't Get Me High Anymore» стала прикладом нового напрямку розвитку Phantogram[5].Вона майже повністю побудована насемплах,звучить в стиліфанк,містить синтезований «брудний» бас та клавішні, характерні для 1980-х років, поєднуючи емоційні мелодії з похмурими текстами[5][6].На відміну від попередньої творчості гурту та решти їхніх пісень, які іноді навіть не містилиприспіву,повторюючи декількаакордів,«You Don't Get Me High Anymore» стала чи не найближчою до традиційноїпопмузикикомпозицією з репертуару Phantogram. Вона побудована відповідно докуплетної музичної форми,поширеної впоп- тарок-музиці,складаючись з двох куплетів, передприспіву та приспіву. Пісня містить характерні«гуки»,мелодійні фрагменти, що «чіпляють» слухача, через що і була обрана як провіднийсинглз альбому[7].Її назва «Ти мене більше не п'яниш» метафорично натякає нанаркотичнуабоалкогольнузалежність, разом з тим описуючи більш загальне відчуття того, що «ніщо не є достатньо хорошим» і що люди завжди прагнуть знов відчути щось сильне, за чим вони сумують[5].За словами музикантів, подвійне значення текстів та поєднання «світлих» та «темних» фрагментів, яке вони порівнювали з «ментальністюДжекіла і Гайда»,стали визначальними рисами не лише цієї пісні, але й всього альбому[3].

В першому куплеті пісні головний герой прокидається вночі на задньому сидінні автівки, знаходячись «під кайфом», злякавшиськошмару,в якому в нього випали всі зуби — цей образ запозичено з реальних снів Джоша Картера. Він розуміє, що всі навколо нього «знаходяться під чимось», але йому цього вже недостатньо, маючи на увазі не лише кількість «хімікатів», які потрібні для задоволення, але й взагалі можливість насолоджуватися життям. В передприспіві «надісланий Богом хімічний друг» шепотить героєві на вухо, закликаючи «піти з ним до кінця та зазирнути в безодню». Нарешті, в приспіві головний герой визнає, що його вже ніщо не тішить: якщо раніше, щоб насолодитись, йому вистачало однієї (пляшки або дози), то тепер потрібно чотири. В другому куплеті розповідається про те, як важко героєві бути самим собою, наскільки фальшивим виглядає все навколо. Відносини з іншими людьми порівнюються з «целофановим пейзажем» та «рукостисканням манекенів», а саме життя — з відрепетируваною виставою втеатрі ляльокабо з«Шоу Трумена».Закінчується пісня багаторазовим повторенням головної фрази: «Ти мене більше не п'яниш»[8].

Вихід пісні

[ред.|ред. код]

15 червня 2016 року пісня «You Don't Get Me High Anymore» вийшла першим синглом з альбомуThree,реліз якого було заплановано на 16 вересня. Прем'єра композиції відбулася того ж дня у програмі новозеландського діджеяЗейна Лоу[en]на радіостанціїBeats 1[en],що належала корпораціїApple Inc.В телефонному інтерв'ю музичному виданнюPitchforkСара Бартел розповіла, що в новій роботі дуету буде розповідатися про розбите серце: «У нас був начебто важкий рік, тому багато натхнення та драйву прийшло з нашого власного досвіду»[5].Після першого прослухування «You Don't Get Me High Anymore» оглядач інтернет-виданняStereogum[en]Кріс Девіль порівняв її з піснями «Myxomatosis»Radioheadта «Truffle Butter»Нікі Мінаж[9],а журналіст канадського виданняExclaim!Грегорі Адамс звернув увагу на семпл з ударних в жанрінью-джек-свінгта партії синтезатора, насиченіфуззом[10].

Протягом декількох днів після виходу цифрової версії сингла, «You Don't Get Me High Anymore» потрапила до 200 найкращих пісень чартах стрімінг-сервісуSpotifyЛитвікомпозиція потрапила до щотижневого чарту, посівши 187 місце, а вСША,Австрії,Польщі,Швейцарії,ЧехіїтаУгорщині— до щоденних чартів, де найвищою стала 95 позиція в Чехії[11].9 липня 2016 року «You Don't Get Me High Anymore» дебютувала в американському чартіAlternative Songs,що щотижнево публікувався в часописі«Білборд».Описуючи новий альбом гурту та провідний сингл з нього, журналістка Billboard Кеті Бейн звернула увагу на гітарний риф, що нагадав їй творчістьMuse,та текст про «автомобільні аварії, погляд у безодню та підвищене споживання хімікатів»[3].«You Don't Get Me High Anymore» протрималася в хіт-параді пісеньальтернативного рокудвадцять один тиждень, досягнувши шостої сходинки в кінці жовтня 2016 року[12].

Відеокліп

[ред.|ред. код]
Фрагмент відеокліпу «You Don't Get Me High Anymore», в якому Сара Бартел знаходиться на березі напіввисохлого озераСолтон-Сі

Відеокліп на пісню було знято на початку червня 2016 року, за тиждень до виходу синглу. Фільмування відбувалося вПівденній Каліфорнії,на березі напіввисохлого солоного озераСолтон-Сі.За словами режисераГранта Сінгера[en],відомого своєю співпрацею зThe Weeknd,Future,SkrillexтаАріаною Гранде,відеокліп мав стати «доволі темним та абстрактним». За словами Сари Бартел, екологічний стан озера, оточеного мертвою рибою, був доволі трагічним: «Воно дуже красиве, лише смердить так, ніби хтось напердів»[5].Джош Картер також підкреслював атмосферу смерті, що панувала на майданчику, але відзначав, що вона пасувала тим трагедіям, що сталися цього року, маючи на увазі не лише самогубство сестри Сари Бартел, але й смертіПрінсатаДевіда Бові[13].

Кліп «You Don't Get Me High Anymore» було опубліковано 21 липня 2016 року. Завдяки великому бюджету, відео було насичено яскравими візуальними образами. В центрі кліпу спокуслива героїня Сари Бартел, яка постає іноді уфутуристичномуодязі, а іноді — убондажі.Оглядач інтернет-виданняStereogum[en]порівняв відео з тропічним бойовиком-мелодрамою, «водночас красивою і грізною», а на сайті Audiofemme назвали «надихаючим вибухом, який змусить вас назавжди покінчити з цим тривалим захопленням, залишаючи вас глибоко знервованим»[14][15][16].В серпні 2016 гурт також випустив документальне«behind-the-scenes»відео, зняте під час виробництва кліпу[13].

Критичні відгуки

[ред.|ред. код]

3 серпня 2016 року на сайтіPopMattersбуло опубліковано рецензію на сингл «You Don't Get Me High Anymore». Прайор Страуд оцінив його на вісім балів з десяти, охарактеризувавши як «динамічне, тонко зловісне, наповнене водночас свіжою мелодикою та розмитими синтезаторами, блискуче протистояння синті-року з нашою культурою неймовірних бажань і нестримних надмірностей». На думку оглядача, реліз синглу засвідчив, що нью-йоркський гурт все ще здатен знаходити натхнення для наступних робіт, а сама пісня стала своєрідноюантиутопією,яка продемонструвала, що в сучасному світі найбільшу вагу маютьсекс,наркотикита задоволення власних потреб[17].

Після релізу альбомуThree,«You Don't Get Me High Anymore», що вийшла його провідним синглом, стала однією з найбільш обговорюваних пісень з платівки. Оглядачі виданьThe Skinny[en][18],PopMatters[19]таExclaim![20]відзначили її «дружність для радіостанцій», тому що замістьхіп-хопутаелектропопугурт наблизився до традиційної попмузики (примітно, що в журналіUnder the Radar[en]це, навпаки, назвали недоліком пісні)[21].На сайтахAllmusic[22],The Line of Best Fit[en][23]таmusicOMH[24]звернули увагу на зростання Сари Бартел як співачки, що зуміла продемонструвати свій широкий вокальний діапазон, вдало комбінуючи в одній пісні шепіт,фальцетта крик; зокрема, на сайті The Skinny її інтонації порівняли із солістками гуртівCurve[en]таGarbage[18].На сайтіPitchforkтакож зауважили, що саме на «You Don't Get Me High Anymore» найкраще помітні «відбитки пальців» продюсера Рікі Ріда[25],а в журналіSlant Magazineїї порівняли з хітовоюдримпоповоюкомпозицією «Fall in Love» з попереднього альбому PhantogramVoices[26].

Кавер-версії

[ред.|ред. код]

Протягом наступних років було видано декілька кавер-версій композиції, записаних різними рок-гуртами. Найбільш відомою стала версія канадськогоальт-рок-гуртуThree Days Grace,записана в студії вТоронтов жовтні 2016 року. Музиканти замінили оригінальну партію синтезатора на гітарний риф, змінивши тональність пісні та її темп, створили аранжування на швидку руку та записали пісню буквально за декілька спроб. Ця версія була опублікована наAmazon,iTunesтаGoogle Playяк цифровий сингл, але надалі не потрапила до студійних альбомів гурту[27].Окрім Three Days Grace, кавер-версію пісні випустив маловідомий американський гурт Charlatan[28],а канадськіпанк-рокериPUP[en]виконали живу версію пісні у програмі Like A Version на австралійській радіостанціїTriple J[en][29][30].

2019 року американська співачкаБіллі Айлішвиконала акустичну версію «You Don't Get Me High Anymore» на шоу Live Lounge британської радіостанціїBBC Radio 1;на гітарі акомпанував її братФіннеас О'Коннелл.Оголошуючи назву композиції, Біллі Айліш попередила аудиторію, що це одна з її улюблених пісень, і вона може «розбомбити її»[31].У відповідь музиканти Phantogram написали у Фейсбуці: «Нам подобається цей кавер на YDGMHA, який Біллі Айліш і Фіннеас зробили на BBC Radio 1!»[32].2023 року редакція британського вебсайтуFar Outвнесла «You Don't Get Me High Anymore» до списку десяти найкращих кавер-версій у виконанні Біллі Айліш[31].

Примітки

[ред.|ред. код]
  1. Phantogram - You Don't Get Me High Anymore(англ.),2016,процитовано 28 листопада 2023
  2. Staples, Vince (6 жовтня 2016).Phantogram.Interview Magazine(амер.).Процитовано 28 листопада 2023.
  3. абвгBain, Katie (7 жовтня 2016).Phantogram Talks ‘Finding Beauty In the Darkness’ on New Album.Billboard(амер.).Процитовано 28 листопада 2023.
  4. абвhrishikesh (6 жовтня 2016).Episode 85: Phantogram.Song Exploder(амер.).Процитовано 28 листопада 2023.
  5. абвгдHogan, Marc (15 червня 2016).Phantogram Share New Single “You Don’t Get Me High Anymore”: Listen.Pitchfork(англ.).
  6. Masley, Ed.Phantogram interview: Josh Carter reflects on making of 'Three' and need to evolve.The Arizona Republic(англ.).Процитовано 30 листопада 2023.
  7. Vettese, John (20 жовтня 2016).Interview: Phantogram’s Josh Carter on making beats, trimming fat and spanning worlds.WXPN | Vinyl At Heart(англ.).Процитовано 30 листопада 2023.
  8. You Don’t Get Me High Anymore. Phantogram. Track 3 on Three.Genius(англ.).
  9. Deville, Chris (15 червня 2016).Phantogram – “You Don’t Get Me High Anymore”.Stereogum(англ.).Процитовано 28 листопада 2023.
  10. Adams, Gregory (15 червня 2016).Phantogram "You Don't Get Me High Anymore".Exclaim.ca.
  11. Phantogram - You Don’t Get Me High Anymore - Spotify Chart History.kworb.net.Процитовано 28 листопада 2023.
  12. Phantogram | Biography, Music & News.Billboard(амер.).Процитовано 28 листопада 2023.
  13. абPhantogram - You Don’t Get Me High Anymore (Behind The Scenes)(укр.),процитовано 28 листопада 2023
  14. Phantogram – “You Don’t Get Me High Anymore” Video.Stereogum(англ.).21 липня 2016.Процитовано 28 листопада 2023.
  15. Richin, Leslie (7 листопада 2016).The 10 Best Phantogram Songs.Billboard(амер.).Процитовано 28 листопада 2023.
  16. VIDEO REVIEW: Phantogram “You Don’t Get Me High Anymore” – Audiofemme(амер.).Процитовано 29 листопада 2023.
  17. Phantogram – “You Don’t Get Me High Anymore” (Singles Going Steady), PopMatters.PopMatters(амер.).3 серпня 2016.Процитовано 29 листопада 2023.
  18. абKaill, Gary (30 вересня 2016).Phantogram - Three album review: The Skinny.theskinny.co.uk(англ.).Процитовано 30 листопада 2023.
  19. Sawdey, Evan (6 жовтня 2016).Phantogram: Three, PopMatters.PopMatters(англ.).Процитовано 30 листопада 2023.
  20. Rodgers, Ian (5 жовтня 2016).Phantogram - Three.Exclaim!(англ.).
  21. Shafer, Cody Ray (14 вересня 2016).Three.undertheradarmag(англ.).Процитовано 30 листопада 2023.
  22. Sendra, Tim,Phantogram - Three Album Reviews, Songs & More | AllMusic(англ.),процитовано 30 листопада 2023
  23. Rindner, Grant.Phantogram finally sound like they're having fun on Three.The Line of Best Fit(англ.).Процитовано 30 листопада 2023.
  24. Shepherd, Sam (22 жовтня 2016).Phantogram - Three | Album Reviews.musicOMH(англ.).Процитовано 30 листопада 2023.
  25. Camp, Zoe (7 жовтня 2016).Phantogram: Three.Pitchfork(амер.).Процитовано 30 листопада 2023.
  26. Goller, Josh (1 жовтня 2016).Review: Phantogram, Three.Slant Magazine(англ.).Процитовано 30 листопада 2023.
  27. Childers, Chad (18 листопада 2016).Three Days Grace Cover 'You Don't Get Me High Anymore'.Loudwire(англ.).Процитовано 30 листопада 2023.
  28. Charlatan - LEARN.wearecharlatan.Процитовано 30 листопада 2023.
  29. Phantogram - You Don't Get Me High Anymore (PUP Cover):.Indie Shuffle(англ.).Процитовано 30 листопада 2023.
  30. You Don't Get Me High Anymore by Phantogram(англ.),процитовано 30 листопада 2023
  31. абWhatley, Jack (14 серпня 2023).The 10 best covers by Billie Eilish.faroutmagazine.co.uk(амер.).Процитовано 30 листопада 2023.
  32. Facebook.facebook.Процитовано 30 листопада 2023.